Jump to content

Photo

ΣΕΡΒΙΣ

69 replies to this topic

#1 fotini307

fotini307

PUG Master

• Members
  • PipPipPipPip
  • 912 posts

Posted 16 November 2007 - 02:41 PM

τελικα εκανα και εγω το σερβις του πεζουλι μου.

πηγα στον πετιμεζα,και πρεπει να πω οτι ειμαι ικανοποιημενη γιατι ηταν πολυ εξυπηρετικοι και οι ανθρωποι καθησαν ναμου εξηγησουν ορισμενα πραγματα που αφενος δεν ηξερα και αφετερου ηταν πολυ χρησιμα.

λοιπον.
ελεγχος c
εκτος απο λαδια και φιλτρο λαδιου ( εχω αλλαξει)

ροδελα ταπας, φιλτρο αερος 307, φιλτρο γυρης 307, μπουζι, φλαντζα βαλβιδων, υγρο για υαλοκαθαροριστηρες, καθαριστικο φρενων, καθαριστικο βενζινης, βαλβολινες, ροδελα ταπας, κατι λαμπιτσες μεσα στην καμπινα που μου ειχαν καει, (πινακα υπολογιστη , και στο αιρ κοντισιον) , αριστερο φαναρι που μου ειχε ραγισει, (εβαλα μεταχειρισμενο) και , διαρροη αντιψυκτικου υγρου, κολλαρο.

συνολο, 535€

και επισης εχω και κατι αλλα που θελω να φτιαξω , αλλα θα το αφησω για το τελος του μηνα.

μου αλλαξαν (στις πορτες αναμεσα δεν εχει ενωσεις) αυτες λοιπον , με αποτελεσμα να κλεινουν και να μην κανουν θορυβο τωρα, μου εφτιαξαν κατι ηχους που ακουγονταν απο κατω και νομιζαν οτι ηταν η εξατμιση, αλλα τελικα μου ειπαν οτι ηταν οι προεταντηρες του δυναμο, (και τωρα δεν υπαρχει πια ηχος) μονο οι αναρτησεις που ειναι λιγο σκληρες, μου εφτιαξαν και τις ζωνες (μαζευονται πιο γρηγορα)

αυτα, γενικα εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη, και χαλαλι το κοστος .

ηθελε παρα πολλα.

στον προηγουμενο που ημουν δεν μου κρατουσε καλο βιβλιο συνεργειου με αποτελεσμα να ειμαι σε πληρη μεσανυχτα

#2 PEUGEOTnaftis206

PEUGEOTnaftis206

PUG Master

• member
  • PipPipPipPip
  • 556 posts
  • Interests:γυμναστηριο,αθλητικα κ φυσικα το 206

Posted 16 November 2007 - 05:30 PM

η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ εξυπηρετικοι στον πετιμεζα...ειδικα οι ηλεκτρολογοι...

#3 papasmurf735

papasmurf735

Pug Junior

• Members
  • PipPip
  • 99 posts
  • Interests:αυτοκινητα,μηχανες,φουσκωτα σκαφη και καταδυσεις

Posted 16 November 2007 - 05:36 PM

πολλα δεν ειναι τα λεφτα ρε fotini?????

#4 BILL-3

BILL-3

The Lion Whisperer

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,374 posts

Posted 16 November 2007 - 08:47 PM

ΠΟΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;;;;
:shock: :shock: :shock:

Πες μου σε παρακαλώ πόσο στοίχισε το φανάρι, και αυτά τα πραγματάκια στις πόρτες, διότι τα....535 Ευρώπουλα δεν μπορώ να καταλάβω από που βγήκαν...
Και εκτός αντιπροσωπείας μάλιστα...

#5 BILL-3

BILL-3

The Lion Whisperer

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,374 posts

Posted 16 November 2007 - 09:34 PM

Να πω και μια γνώμη μου;;
Σ΄αυτές τις περιπτώσεις που ήδη υπάρχουν αρκετά ανάλογα τόπικ για το θέμα αυτό, καλό θα ήταν να ποστάρουμε σε ένα ήδη υπάρχον και όχι να ανοίγουμε καινούριο...

Υ.Γ: Πάντως καλά κάνεις και το συμμαζεύεις το λιονταράκι σου... Δεν γίνεται αλλιώς...

#6 PEUGEOTnaftis206

PEUGEOTnaftis206

PUG Master

• member
  • PipPipPipPip
  • 556 posts
  • Interests:γυμναστηριο,αθλητικα κ φυσικα το 206

Posted 17 November 2007 - 12:54 AM

Και εκτός αντιπροσωπείας μάλιστα...

ο πετιμεζας ειναι αντιπροσωπεια...

#7 BILL-3

BILL-3

The Lion Whisperer

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,374 posts

Posted 17 November 2007 - 09:00 AM

Α, ok. Sorry.
Αλλά πάλι μου φαίνονται πολλά...

#8 fotini307

fotini307

PUG Master

• Members
  • PipPipPipPip
  • 912 posts

Posted 20 November 2007 - 11:25 AM

βασιλη ειναι οντως πολλα. αλλα γενικα ηθελε ενα συμμαζεμα, γιατι μου τυχαιναν διαφορα , πηγαινα και εγω στον κρητικακο, και δεν μου κανε σχεδιν τιποτα, (ολες οι αποδειξεις που εχω ειναι για λαμπες φαναριων).

να φανταστεις οτι δεν ειχα αλλαξει ιμαντα χρονισμου . και τον αλλαξα στα 80.000 χλμ. που οταν πηγα στον πετιμεζα, ο ανθρωπος μου ειπε οτι ειμαι τυχερη που δεν σκοτωθηκα.

χαλαλι του. τωρα το φαναρι, που ηταν μεταχειρισμενο μου το χρεωσαν 50€ γιατι καινουριο ειχε 100€. το κολλαρο για το ψυγειο (διαρροη) πηγε μαζι με την εργασια 100€, .

τωρα οσον αφορα τις πορτες (αναμεσα εχουν αλλαξει τις ενωσεις, ) γενικα ομως ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενοι. με εναν χρηστο τον οποιο μιλαω στο συνεργειο, ο ανθρωπος δεν παιζεται, οτι θελω και με εξυπηρετει πληρως. ας ειναι καλα ο γιαννης 307 .

#9 BILL-3

BILL-3

The Lion Whisperer

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,374 posts

Posted 20 November 2007 - 11:56 PM

να φανταστεις οτι δεν ειχα αλλαξει ιμαντα χρονισμου . και τον αλλαξα στα 80.000 χλμ. που οταν πηγα στον πετιμεζα, ο ανθρωπος μου ειπε οτι ειμαι τυχερη που δεν σκοτωθηκα.

:shock:
Μήπως είναι λίγο υπερβολικό αυτό ρε συ Φωτεινούλα;;;
Κι εγώ στα 80.000χλμ τον άλλαξα πρώτη φορά, διότι η αντιπροσωπεία μου είπε πως κάθε τόσο αλλάζει... Και τώρα θα τον αλλάξω ξανά, στις 160.000χλμ που πλησιάζω σε λίγες βδομάδες... Δε νομίζω να θέλουν να με σκοτώσουν.... :D

Εκτός αν παίζει ρόλο το ότι τα 80.000km εγώ τα έκανα σε 1,5 χρόνο, ενώ εσύ σε 5 περίπου αν δεν κάνω λάθος...

Μήπως είναι λίγο υπερβολή;;;;
Giannis206 μίλα σε παρακαλώωωω... HELP!!!
Θέλουμε τα φώτα σου.
:idea:

#10 GIANNIS206

GIANNIS206

PUG 4ever

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,692 posts

Posted 21 November 2007 - 12:07 AM

Τα πρώτα τα άλλαζαν στα 60000χλμ
μετά στα 80000χλμ και τώρα τα πάνε στα 120000χλμ για λόγους ανταγωνισμού στα διαστήματα των service με άλλες εταιρίες

#11 BILL-3

BILL-3

The Lion Whisperer

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,374 posts

Posted 21 November 2007 - 12:09 AM

Α, ναι! Μου το είπαν και αυτό....

Άρα, καλά είμαστε...
:)

#12 fotini307

fotini307

PUG Master

• Members
  • PipPipPipPip
  • 912 posts

Posted 21 November 2007 - 11:12 AM

τι να πω και εγω. , α βασιλη αλλαξα και μπουζι. συγκριτικα με τον προηγουμενο ομως, ειναι πολυ ενταξει.

τωρα θελει παρακολουθηση

#13 painter

painter

PUG Maniac

• Members
  • PipPipPip
  • 119 posts

Posted 21 November 2007 - 01:57 PM

σε λιγο θα αρχισουμε να ζηταμε απο τον αγιο βασιλη να μας φερνει μπουζοφιλτρα και ιμαντες για δωρο....

#14 BILL-3

BILL-3

The Lion Whisperer

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,374 posts

Posted 21 November 2007 - 02:56 PM

Λόγω κόστους υποννοείς, ε;

#15 Randy

Randy

PUG Master

• Members
  • PipPipPipPip
  • 745 posts

Posted 03 December 2008 - 05:45 PM

Καλα λεφτα ειναι, σιωπη. Εγω πηγα στις 40000χλμ(μεχρι τοτε δεν ειχα δωσει ουτε ευρω στις επισκεψεις μου) και αλλαχτηκαν:

Ροδελα ταπας
Φιλτρο λαδιου
Φιλτρο αερος ET3J4
Υγρο φρενων DOT4 0.5 L
Μπουζι ET3J4
Φιλτρο A/C 206 ενεργου ανθρακα
Υγρο υαλοκαθαριστ.
Υγρο ψυγειου 5 L
Λαδι Plus 4L 4x4 10w-40(ξερω, ξερω, θα μπορουσα να βαλω και καλυτερο)

Επιπλεον πραματα:
Εκδοση Κ.ΕΚ
Περ.Ελεγχος C-Κανονικο - απο 01/200

ΣΥΝΟΛΟ: 225 ευρω, στη Lion Hellas στο Περιστερι.

#16 dj chris_206

dj chris_206

The Lion Whisperer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,099 posts

Posted 03 December 2008 - 08:13 PM

Καλά είσαι...(περίπου!)

#17 Harry cc

Harry cc

PUG 4ever

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,259 posts
  • Interests:Pc Gadjets Peugeot

Posted 03 December 2008 - 09:40 PM

Αρχοντας εισαι. Σε αλλες αντιπροσωπιες σε χρεωνουν με το που πατησεις το ποδι σου.
Λεφτα δινουμε που δινουμε τουλαχιστον να γινεται σωστη και επιμελης δουλεια.

#18 Randy

Randy

PUG Master

• Members
  • PipPipPipPip
  • 745 posts

Posted 04 December 2008 - 02:19 AM

καλα Χαρη για το σωστη δουλεια δεν το γνωριζω, γιατι δυστυχως δεν ειμαι μπροστα στο σερβις, αλλα τι να γινει..

Παντως αλλοι που και αυτοι πανε στη Lion, εχουν χαλασει τον κοσμο οτι τους παιρνουν πολλα λεφτα, δεν εχουν τα εξαρτηματα οταν χαλανε κλπ.. Εγω ακομη-χτυπα ξυλο- δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο οσον αφορα το αμαξι μου.. μακαρι να μεινει ετσι και να μη το διαπιστωσω κι εγω..

#19 Mr206

Mr206

PUG Maniac

• Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Posted 04 December 2008 - 06:01 PM

Θεωρώ ότι είναι αρκετά λεφτά αν αναλογιστείς ότι στο ελεύθερο εμπόριο θα έδινες λιγότερα επίσης αυτό για τα υγρά φρένων η προσωπική μου αποψη είναι ότι πληρωσες κάτι που δεν έγινε.
Τώρα για τους ιμάντες χρονισμού πιστεύω ότι μας λένε ότι θέλουν γιατί απ όσο ξέρω οι ιμάντες είναι ίδιοι σαν κωδικοί και ας σου λένε να τον αλλάζεις στα 60.000,80.000,120.000.Οπότε τι αλλάζει;;;Προσωπικά πιστεύω ότι καλό είναι να αλλάζετε στα 60.000 γιατί αλλάζεται και η αντλία νερού προληπτικά οπότε γλυτώνεις από τίποτα ξαφνικό!!

#20 Randy

Randy

PUG Master

• Members
  • PipPipPipPip
  • 745 posts

Posted 05 December 2008 - 02:15 AM

Υγρα φρενων? γιατι να μην εγινε? Mr, μιλαμε για 5,55 ευρω.. Λες να ναι τοσο γελοιοι να κερδισουν υπουλα 5 ευρω? και αν το παμε ετσι, οπου και αν το πηγαινα, μπινια θα μπορουσε να παιχτει.. Λες να χει ξεφτιλιστει τοσο η Lion? και τελος με τη λογικη αυτη, ουτε μπουζι μου αλλαξαν, ουτε φιλτρο λαδιου, ουτε, ουτε ,ουτε..

Ειπαμε, κι εγω ειμαι καχυποπτος, αλλα σερβις μονος μου αποκλειεται να μπορεσω να κανω! και στο μπαρμπα-μητσο απο κατω στο συνεργειο, δεν το παω για κανενα λογο.. Και σε κανενος μπαρμπα-μητσου το συνεργειο..(ελευθερο εμποριο) τωρα αν πιστευεις οτι η πεζο τα κανει αυτα, τοτε καηκαμε.. Μην εχουμε καθολου αμαξι τοτε..

Και μετα λεμε οτι μας βγαζει προβληματα το αμαξι..πως να μη βγαλει.. αφου δεν εμπιστευομαστε τον πωλητη, τοτε ποιον θα εμπιστευτουμε δηλαδη?
Παιρνεις μια τηλεοραση Sony. Βγαζει προβλημα.. την πας στον Παπαγεωργοθεοδωρακοπουλο κατω απο το σπιτι σου(ελευθερο εμποριο), η τη στελνεις πακετο στη Sony?

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users